Design For Enterprises

21. březen 2018 - 22. březen 2018

Design For Enterprises

Místo konání: ve Vědeckotechnickém parku v Plzni

Ve dnech 21.3.-22.3.2018 se bude konat dvoudenní kurz s názvem Design For Enterprises (pracovní název: „Design jako nástroj pro inovace ve firmách“), který pořádá BIC Plzeň společně s milánskou univerzitou a dalšími italskými partnery ve dnech 21. 3. 2018 – 22. 3. 2018 ve Vědeckotechnickém parku v Plzni.

Tento kurz je určen dvěma skupinám osob: poradcům/konzultantům, kteří jsou v kontaktu s firmami a mohou jim předat získané dovednosti. Druhou skupinou osob jsou zástupci z malých a středních firem.

Účastníci mají jedinečnou příležitost vyzkoušet si během 3měsíčního kurzu řešení konkrétního projektu či nápadu pod vedením specialistů z Itálie. Vybírat je možné hned z několika témat a modulů, které si mohou na svém projektu vyzkoušet. Některá témata budou představena již během 2denní akce v Plzni, například: Design-Driven Innovation, Strategic Design for SMEs, Customer-Centered Design.

Pro více informací kontaktujte Ing. Lucii Fenclovou.

 

 < přehled akcí
Studenti mohou získat až 20 milionů na své podnikatelské projekty v soutěži Nápad roku
Máte skvělý podnikatelský nápad nebo rozjetý projekt, který stále čeká na tu správnou příležitost? Přihlaste se do 11. ročníku soutěže Vodafone Nápad roku 2018! Vítězné projekty vyhrávají 300 tisíc korun, cestu do HQ Huawei v Shenzhenu či na startupové konference v Evropě. Dále můžete získat investici až 20 milionů korun, váš projekt dostane mediální prostor a zpětnou vazbu od více jak 30 mentorů.  
více ➨
Společenská odpovědnost firem není jen výsadou velkých společností
Společenská odpovědnost firem (z anglického Corporate Social Responsibility; CSR) je ve zjednodušeném pojetí dobrovolný závazek / vlastní přesvědčení obchodních firem chovat se odpovědně k prostředí i společnosti, ve které působí. Takové chování je uskutečňováno nad rámec zákonných předpisů, běžných obchodních praktik i etických a společenských očekávání. Tématem společenské odpovědnosti firem se zabývá také Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s. (dále jen JAIP). V rámci realizace mezinárodního projektu uváděného pod zkratkou „Road-CSR“ (vychází z oficiálního názvu projektu Roadmap for Integrating Corporate Social Responsibility) šíří myšlenku společenské odpovědnosti firem do sféry malých a středních podniků. Za tímto účelem organizuje JAIP řadu aktivit, které zvyšují obecné povědomí o společenské odpovědnosti. Jednou z těchto aktivit byl také odborný Společensky odpovědný seminář (nejen) pro malé a střední firmy, pořádaný ve spolupráci s firmami působícími v Jihočeském kraji.  
více ➨